همکاری ال جی و مایکروسافت

  • بروزرسانی شد
  • 11/11/2008

مايكروسافت و ال‌جي الكترونيكس تفاهم‌نامه‌اي در زمينه همگرايي تلفن همراه امضا كردند.
اين توافق‌نامه در سئول به امضاي يانگ نام، نايب رييس و مدير عامل ال‌جي الكترونيكس، و استيو بالمر، مدير عامل مايكروسافت رسيد.
يانگ نام در مراسم اعلان اين قرارداد گفت: «اين توافق‌نامه بين ال‌جي و مايكروسافت باعث ايجاد شتاب در اين صنعت خواهد شد. با اين همكاري، صنعت تلفن همراه تبديل به يك واقعيت هر روزه مي‌شود، و ال‌جي و مايكروسافت در صف اول آن قرار خواهند گرفت.»
استيو بالمر نيز اظهار داشت: «اين تفاهم‌نامه زمينه فعاليت بيشتر ما را فراهم مي‌آورد و بيانگر تعهد مشترك مان براي ارائه خدمات و امكانات بهتر و جديدتر به مشتريان است. ما بسيار خرسنديم كه شركتي چون ال‌جي، كه جزو شركت‌هاي پيشرو در ارائه خدمات به‌روز دستگاه‌هاي موبايل است، هم‌راستا با بينش ما به فعاليت مي‌پردازد.»
اين توافق‌نامه بستر مناسب فعاليت‌هاي مستمر در تحقيق و توسعه، بازاريابي، برنامه‌ها، و خدمات حوزه گوشي هاي موبايل را ايجاد مي‌كند. همچنين اين همكاري نشان‌دهنده تعهدات دو شركت براي ارائه فناوري ، منابع و مهارت‌هاي طراز اولي است كه با مشاركت متخصصان آنها ايجاد مي‌شود.
ال‌جي، به عنوان بخشي از استراتژي‌ خود براي رقابت بيشتر در بازار تلفن همراه، اهداف ميان‌مدت و بلندمدتي را در زمينه توليد محصولات جديد، تحقيق و توسعه، بازاريابي، و خدمات در نظر گرفته است. تلفيق روحيه رقابت‌طلبي ال‌جي ـ در بازاريابي و توليد محصولات در بخش‌ آي‌تي و تلفن همراه ـ و نيز تخصص مايكروسافت ـ در زمينه سيستم‌ عامل ويندوز تلفن همراه، برنامه‌ها، و خدمات ـ كه اين توافق‌نامه با خود به همراه مي‌آورد موجب استحكام و تقويت تجارت تلفن همراه در جهان مي‌شود.
اين دو شركت در راستاي ادامه همكاري‌شان‌ در نشست‌هاي سالانه و با حضور مديران ارشد خود به تبادل نظر در خصوص استراتژي هاي تجارت تلفن همراه خواهند پرداخت.