Aby se vám naše webová stránka LG.com řádně zobrazovala, musíte použít jiný prohlížeč nebo aktualizovanou verzi prohlížeče Internet Explorer (IE9 nebo vyšší).

Webová stránka LG.com má responzivní design umožňující pohodlné používání v souladu s velikostí obrazovky vašeho zařízení. Abyste měli co nejlepší uživatelské zkušenosti s naší webovou stránkou LG.COM, řiďte se prosím níže uvedenými pokyny.

Pokud používáte Internet Explorer 8 nebo starší verzi, budete muset použít jiný prohlížeč, jako je Firefox či Chrome, nebo aktualizovanou verzi prohlížeče Internet Explorer (IE9 nebo vyšší).

Pokud používáte prohlížeč Internet Explorer 9 nebo vyšší verzi, vypněte ve svém prohlížeči „Nastavení kompatibilního zobrazení“. Postupujte při tom následovně:

  • Klikněte pravým tlačítkem myši v horní části prohlížeče a ujistěte se, že je vybrána možnost „Řádek nabídek“.
  • Na řádku nabídek zvolte „Nástroje“ a následně „Nastavení kompatibilního zobrazení“.
  • Ve vyskakovací nabídce zrušte označení všech tří políček a klikněte na „Zavřít“.
  • Okno vašeho prohlížeče se automaticky obnoví a budete připraveni pokračovat.
Přejít na obsah

LG predstavila svoj prvý OLED televízor so zakrivenou obrazovkou

Jedinečný model EA9800 je vybavený zakriveným ergonomickým dizajnom s podporou technológie LG CINEMA 3D. S miernym vnútorným zakrivením je celý povrch obrazovky v rovnakej vzdialenosti od očí diváka, čím dochádza k odstráneniu problému s vizuálnym skreslením a strát detailov na krajoch obrazovky. Dátum uvedenia na trh ani cenu televízora firma zatiaľ neoznámila.

"LG ako prvá uviedla na trh 55-palcový OLED televízor. Navyše sme ako prví ukázali na veľtrhu CES aj variant so zakrivenou obrazovkou v takto veľkej uhlopriečke," hovorí Martin Malý, tlačový hovorca LG Electronics. "Naše televízory prinášajú výnimočný zážitok, ktorý prekoná všetko, čo kto kedy videl. Zakrivený model OLED prináša jedinečný dizajn tenkej obrazovky a estetickej krásy televízora."

Skvelý obraz je zaručený vďaka technológii WRGB. K trom základným farbám pridáva ešte biely sub-pixel, vďaka čomu sa dosahuje skvelej farebnej škály a presných farieb z akéhokoľvek pozorovacieho uhla. Oproti konkurenčným OLED televízorom so systémom RGB ponúka LG jemnejšie odtiene a tóny, rovnako tak farebné podanie je viac realistické a pre oči komfortnejšie.

Color Refiner výrazne zvyšuje farebnú presnosť a dohliada na konzistenciu farieb, aby ani sledovanie zo širokých pozorovacích uhlov nemenilo farebné podanie obrazu. Farebná presnosť je typickým znakom technológie OLED od LG. Farby zostávajú živé, ale presné aj v tmavých scénach a pod neobmedzeným monitorovacím uhlom. Každý divák v miestnosti tak vidí brilantný obraz bez straty kontrastu a bez farebného skreslenia.

Keďže OLED televízory produkujú vlastné svetlo, nepotrebujú žiadne podsvietenie, vďaka tomu mohla byť radikálne znížená hmotnosť ako aj hrúbka televízora. Váhu ďalej znižuje využitie polyméru vystuženého uhlíkovými vláknami. Vďaka zakriveniu môže divák zabudnúť na akékoľvek rozptyľovanie, sledovanie televízie bude skutočný zážitok. K útlemu telu a elegantnému dizajnu sa pridáva spomínaná technológia WRGB, ktoré pomáha vytvoriť skutočne jedinečný a nevšedný zážitok.

Papierová hrúbka obrazovky perfektne ladí s dizajnovým stojanom a pokrokovou technológiou. Samozrejmosťou je aj dizajn CINEMA SCREEN, vďaka ktorému je rámik obrazovky v podstate neviditeľný. Až vďaka tomuto prvku zažijete skutočne ohromujúce sledovanie televízie ako v 2D, tak v 3D. Súčasťou balenia bude aj držiak, umožňujúci zavesiť televízor iba 2,5 centimetra od steny. Dizajn od LG sa tak stane skutočným umeleckým dielom.

Kombinácia špičkovej LG CINEMA 3D technológie a schopnosti Smart TV robia z nových OLED televízorov najprepracovanejší a najkomplexnejší systém domácej zábavy.

 

V prípade záujmu o bližšie informácie, technické špecifikácie, komentáre k tovarom alebo záujmu o výpožičky produktov kontaktujte, prosím, našu PR agentúru LG-One:
Radovan Švec               Senior Consultant       +421 917 445 739                  radovan.svec@lg-one.com