Aby sa vám naša webová stránka LG.com riadne zobrazovala, musíte použiť iný prehľadávač alebo aktualizovanú verziu prehľadávača Internet Explorer (IE9 alebo vyšší).

Webová stránka LG.com má responzivní dizajn umožňujúci pohodlné používanie v súlade s veľkosťou obrazovky vášho zariadenia. Aby ste mali čo najlepšie používateľské skúsenosti s našou webovou stránkou LG.COM, riaďte sa, prosím, nižšie uvedenými pokynmi.

Ak používate Internet Explorer 8 alebo staršiu verziu, budete musieť použiť iný prehľadávač, ako je Firefox či Chrome, alebo aktualizovanú verziu prehľadávača Internet Explorer (IE9 alebo vyšší).

Ak používate prehľadávač Internet Explorer 9 alebo vyššiu verziu, vypnite vo svojom prehliadači „Nastavenie kompatibilného zobrazenia“. Postupujte pri tom nasledovne:

  • Kliknite pravým tlačidlom myši v hornej časti prehliadača a uistite sa, že je vybraná možnosť „Riadok ponúk“.
  • Na riadku ponúk zvoľte „Nástroje“ a následne „Nastavenie kompatibilného zobrazenia“.
  • Vo vyskakovacej ponuke zrušte označenie všetkých troch políčok a kliknite na „Zavrieť“.
  • Okno vášho prehliadača sa automaticky obnoví a budete pripravení ísť
Prejsť na obsah

Zemětřesení v Japonsku: Dodávky zboží LG nebudou nijak ohroženy

  • Aktualizované
  • 17/03/2011

Praha, 17. 3.2011 - Společnost LG Electronics CZ (LG), která je světovým lídrem a technologickým inovátorem v mobilních komunikacích, informuje zákazníky, partnery a odběratele, že dodávky zboží nebudou i přes přírodní katastrofu v Japonsku ohroženy, ani zpožděny.

V souvislosti se zemětřesením, následnými vlnami tsunami a problémy v jaderných elektrárnách, je pozastavena prakticky veškerá výroba v celém ostrovním státě. Řada výrobců tak minimálně na několik týdnů přeruší dodávky svého zboží. Také společnost LG odebírá velké množství komponentů od výrobců pocházejících z Japonska a má zde své provozy. Díky diverzifikaci výrobních továren i dodavatelů je však společnost LG schopna okamžitě pokrýt výpadky, které u japonských subdodavatelů vzniknou.

 „Přírodní katastrofu v Japonsku vnímáme především jako obrovské lidské neštěstí. Našim partnerům jsme nabídli okamžitou pomoc a skupina LG věnovala japonské vládě 100 miliónů yenů, tedy asi 1,24 miliónů amerických dolarů. Dalších 100 miliónů máme připravených na záchranné operace a pro humanitární organizace. Děláme vše pro záchranu zaměstnanců společnosti LG a také jejich rodinných příslušníků,“ uvedl Martin Malý, tiskový mluvčí společnosti LG Electronics CZ.

„Důležité je pro nás také dodržení našich závazků - aby naši zákazníci, partneři a odběratelé nebyli touto katastrofou nijak zasaženi, aby dodávky produktů probíhaly podle plánu. Naši dodavatelé v Japonsku nás ujistili, že u většiny komponentů a dílů nedojde ke zpoždění. Také japonští výrobci dnes totiž mají své provozy i mimo ostrovní stát,“ dále dodává.

Předseda představenstva celé skupiny LG, Koo Bon-Moo, přislíbil pomoc jak japonské vládě, tak partnerům Hitachi, Toshiba a Panasonic, kteří byli přírodní katastrofou zasaženi. Do skupiny LG patří společnosti LG Electronics, LG Display a LG Chem.

Očekává se, že zemětřesení v Japonsku bude mít značný dopad na oblast spotřební elektroniky i počítačů. V Japonsku mají továrny všechny společnosti světa, které jsou významné v oblasti elektrotechniky. V Japonsku se vyrábí LCD televizory, baterie, 40 % paměťových čipů typu NAND pochází právě z Japonska. Z ostrovního státu pochází téměř 17 % veškeré spotřební elektroniky.

V případě zájmu o bližší informace, technické specifikace, komentáře k výrobkům nebo zájmu o výpůjčky produktů kontaktujte, prosím, naši PR agenturu LG One:

Jan Řezáč           Senior Consultant                     +420 724 666 604                     jan.rezac@lg-one.com