Pranešimas spaudai

Corporate

Eksperdid selgitavad: Kas riiete aurutamine on pelgalt trend või vajadus?

28/04/2022

Oleme kõik olnud tunnistajaks COVID-19 pandeemia tõttu maailmas toimunud muutustele, mis on sundinud paljusid inimesi kujundama ümber oma harjumusi ning keskenduma rohkem oma tervise eest hoolitsemisele. Kuigi paljud inimesed püüavad paratamatusega leppida, on endiselt suureks probleemiks ka allergia, mille all kannatavate arv iga aastal keskkonnaolukorrast tulenevalt kiiresti kasvab.

Kuigi pandeemia tõttu oleme püüdnud puudutada vähem erinevaid pindu ühistranspordis või kauplustes, puutuvad meie riided päeva jooksul paratamatult kokku mitmete erinevate bakterite ja mikroobidega, mille me seejärel koju kanname. Spetsiaalseid bakterite vastaste vahendite kasutamist tuleks kaaluda ka nahahaiguste, vigastuste ja haavade korral, mis põhjustavad naha lõhenemist ja põletiku tekkimist ega lase nahal oma kaitsefunktsioone korralikult täita.

 

Kuidas auruga bakterite vastu võidelda?

Bakterite hävitamiseks riietelt on soovitav neid pesta kõrgel temperatuuril – üle 60°C vees või koos Steam™ tehnoloogiaga. Kuna enamik tekstiilidest nii kõrgeid temperatuure ilma kahjustuseta ei kannata, sobivad nende pesemiseks hästi sisse ehitatud kuuma auru funktsiooniga pesumasinad, mille järgselt on soovitatav lisaks kasutada ka trummelkuivatit. Kui aga pesukuivatit käepärast pole, siis on tuleks kõik riided pärast pesu ära triikida, et bakterid ja pisikud hävitada.

 

Lisaks on mitmetel Steam™ tehnoloogiaga pesumasinatel ka spetsiaalne hüpoallergeenne pesuprogramm, mis eemaldab rõivastelt kuni 99,9% allergiat ja hingamisteede haigusi põhjustavatest allergeenidest ja tolmulestadest. Seda režiimi kasutades saate pesta peaaegu kõike alates riietest kuni linase kanga ja rätikuteni. Aur aitab leotamisest kiiremini lagundada isegi sügavale kangasse imbuvaid saasteaineid, muutes pesuprotsessi veelgi tõhusamaks.

 

Milleks aur veel kasulik on?

Lisaks bakterite eemaldamisele, võib aurufunktsioon ka pesu värskemaks ja kohevamaks muuta. Selleks tuleks voodipesu või riided panna 20 minutiks auruprogrammil pesema, mis tagab linadele ka värske ja meeldiva aroomi. Paljudel pesumasinatel on ka pesu pehmendav programm, mis muudab auru abil voodilinad kohevaks ilma kemikaale kasutamata.

 

Aurufunktsioon on saanud trendiks ning seda täiesti õigustatult – see vähendab riiete kortse, sügav puhastab kangakiude, tapab baktereid ning muudab pesu veelgi puhtamaks ja meeldivamaks!