بیش از میلیون‌ها بار شگفت‌زده می‌شوید.

کنتراست بی‌نهایت

کنتراست تلویزیون OLED بی‌نهایت بهتر است.

یک محتوا بسته به اینکه یک تلویزیون از چه فناوری نمایشگری برخوردار است، می‌تواند متفاوت باشد. تلویزیون‌های LG OLED از پیکسل‌های خود نورده برخوردار هستند که برای دستیابی به مشکی مطلق و کنتراست بی‌نهایت روشن و خاموش می‌شوند. تلویزیون‌های LED و Mini LED از نور پس زمینه‌ای استفاده می‌کنند که خودنشر نیستند. این بدان معنی است که آنها نمی‌توانند مشکی مطلق ایجاد کنند و همچنین دچار اثر هاله می‌شوند. پیکسل‌های خود نورده این مشکل را ندارند. به عبارت دیگر، فاقد نشت نور و اثر هاله هستند، در نتیجه مشکی مطلق و کیفیت تصویر بهتری ارائه می‌دهند.
مقایسه  LED، Mini LED و OLED هنگام نمایش تصویر یکسان (پرنده ای در حال بال زدن روی دریاچه). LED و Mini LED هاله ای را در اطراف بال های پرنده نشان می دهند که ناشفاف به نظر می رسد. OLED با مشکی مطلق بال ها را به وضوح به تصویر می کشد. مقایسه  LED، Mini LED و OLED هنگام نمایش تصویر یکسان (پرنده ای در حال بال زدن روی دریاچه). LED و Mini LED هاله ای را در اطراف بال های پرنده نشان می دهند که ناشفاف به نظر می رسد. OLED با مشکی مطلق بال ها را به وضوح به تصویر می کشد.
مقایسه  LED، Mini LED و OLED هنگام نمایش تصویر یکسان (ماه به همراه ستارگان در پس زمینه مشکی). LED و Mini LED اثر هاله نشان داده و قادر به نمایش ستارگان نیستند. OLED با مشکی مطلق ماه و نیز ستارگان را به وضوح نشان می دهد. مقایسه  LED، Mini LED و OLED هنگام نمایش تصویر یکسان (ماه به همراه ستارگان در پس زمینه مشکی). LED و Mini LED اثر هاله نشان داده و قادر به نمایش ستارگان نیستند. OLED با مشکی مطلق ماه و نیز ستارگان را به وضوح نشان می دهد.
*تصاویر صفحه شبیه‌سازی شده‌اند.
فناوری پیکسل‌های خود نورده

تلویزیون LG OLED ناممکن را ممکن می‌کند.

فناوری پیکسل خود نورده، به تلویزیون‌های LG OLED این امکان را می‌دهد تا در کنار کیفیت تصویر عالی، فوق باریک باشند. در مقابل، تلویزیون‌های LED و Mini LED از نور پس‌زمینه همراه با تعداد زیادی لایه نمایشگر دیگر استفاده می‌کنند که بر ضخامت صفحه و کیفیت تصویر تأثیر می‌گذارند. نور پس‌زمینه همچنین افکت «هاله‌ای از نور» ایجاد کرده و مانع نمایش مشکی مطلق از طرف تلویزیون می‌شود. این افکت، آسمان کاملاً سیاه و ستاره‌های نمایان‌تر و شفاف‌تری ایجاد می‌کند. اهمیتی ندارد که چقدر نور پس‌زمینه استفاده می‌شود یا آنها چقدر کوچک هستند؛ LED باز هم نمی‌تواند با OLED رقابت کند.
تصویری از مقایسه تفاوت‌های ساختاری LED، Mini LED و SELF-LIT OLED. LED و Mini LED از قطبش کر و شیشه، صافی رنگ، سلول شیشه TFT، قطبش گر و واحد نور پس زمینه تشکیل می شوند. SELF-LIT OLED که فاقد نور پس زمینه است از قطبش کر و شیشه، تصفیه کننده رنگ و TFT/OLED تشکیل می شود. تصویری از مقایسه تفاوت‌های ساختاری LED، Mini LED و SELF-LIT OLED. LED و Mini LED از قطبش کر و شیشه، صافی رنگ، سلول شیشه TFT، قطبش گر و واحد نور پس زمینه تشکیل می شوند. SELF-LIT OLED که فاقد نور پس زمینه است از قطبش کر و شیشه، تصفیه کننده رنگ و TFT/OLED تشکیل می شود.

آیا تصور نمی‌کنید تلویزیون ایده‌آل خود را یافته‌اید؟نمایش بسیار دقیق رنگ‌ها

قابلیت نمایش واقعی رنگ‌ها با LG OLED

تلویزیون‌های LG OLED نه تنها مشکی مطلق بلکه همه رنگ‌ها را کاملا واقعی نشان می‌دهند. Intertek (آژانس جهانی آزمایش و سنجش مستقر در انگلستان) گواهی می‌دهد که نمایشگرهای LG OLED از دقت رنگ %100 برخوردارند. به این معنی که رنگ روی صفحه کاملاً با تصویر اصلی همخوانی دارد. تلویزیون‌های LED به راحتی قادر به همخوانی با این استاندارد بازتولید رنگ نمی‌باشند.
بخشی از یک دسته بادکنک رنگی که مردی در دست نگه داشته و در حال عبور از خط کشی عابر پیاده است که برای نشان دادن اثر وفاداری رنگ بزرگ شده است. (ویدیو را پخش کنید) بخشی از یک دسته بادکنک رنگی که مردی در دست نگه داشته و در حال عبور از خط کشی عابر پیاده است که برای نشان دادن اثر وفاداری رنگ بزرگ شده است. (ویدیو را پخش کنید)
*تصاویر صفحه شبیه‌سازی شده‌اند.
آزمایشات مربوط به دقت رنگ، تفاوت بین رنگ تصویر اصلی و رنگ ظاهر شده توسط نمایشگر را مشخص می‌کند. رنگ‌های نمونه استخراج شده و در آزمایش مورد استفاده قرار گرفتند. نتایج تأیید می‌کند که %100 رنگ‌های نمونه نشان داده شده در نمایشگرهای LG OLED کاملاً با رنگ‌های اورجینال همخوانی دارند. با این حال فقط %70 تا %80 رنگ‌های نمونه نشان داده شده در نمایشگرهای LED به طور کامل با رنگ‌های اورجینال همخوانی دارند.

*این آزمایش مشخص می‌کند که آیا دقت رنگ صفحه نمایش از میان 125 نمونه رنگی Delta E≤2 می‌باشد یا خیر.
*نتایج آزمایش مربوط به پنل تلویزیونی هستند.
*گواهینامه پنل 83 اینچی LG OLED در نیمه نخست سال 2021 تأیید خواهد شد.
پس زمینه رنگی با متن 100% برای OLED به این معنی است که 100% رنگ های نمونه با رنگ های اورجینال همخوانی دارند. پس زمینه رنگی با متن 80~70% برای LED این مفهوم را می رساند که تنها 80~70% رنگ های نمونه با رنگ های اورجینال همخوانی دارند. لوگوی گواهینامه اینترتک (آژانس جهانی آزمایش و سنجش). پس زمینه رنگی با متن 100% برای OLED به این معنی است که 100% رنگ های نمونه با رنگ های اورجینال همخوانی دارند. پس زمینه رنگی با متن 80~70% برای LED این مفهوم را می رساند که تنها 80~70% رنگ های نمونه با رنگ های اورجینال همخوانی دارند. لوگوی گواهینامه اینترتک (آژانس جهانی آزمایش و سنجش).
OLED 8K

OLED 8K کیفیت واقعی تصویر را حفظ می‌کند.

تفاوت محسوسی بین رزولوشن 8K و 4K وجود دارد به طوری که OLED 8K چهار برابر رزولوشن بیشتری نسبت به 4K دارد. در عین حال، تفاوت مشهودی نیز بین OLED 8K و LED 8K دیده می‌شود. تلویزیون‌های LG OLED از پیکسل‌های خود نورده برخوردارند که به صورت مجزا قابل کنترل هستند تا سطوح بی‌همتایی از عمق و جزئیات را نمایش دهند. آنها همچنین از پردازنده α9 Gen4 Processor 8K سود می‌برند که تراشه بسیار قدرتمندی برای ارتقای 4K به 8K است. علاوه بر این، با تلویزیون LG OLED مدل Z1، می‌توانید 8K واقعی را در صفحات نمایش 77 و 88 اینچی بزرگ تجربه کنید.
بخشی از دیواره حوضچه ای زمردی با سنگ هایی در کف برای مقایسه کیفیت تصویر بزرگ شده است.  سه تصویر از نمای نزدیک دیواره حوضچه زمردی با کیفیت تصویرهای متفاوت (4K LED با 3840x2160 پیکسل در سمت چپ، 8K LED با 7680x4320 پیکسل در وسط و 8K OLED با جزئیات بیشتر با 7680x4320 پیکسل در سمت راست). بخشی از دیواره حوضچه ای زمردی با سنگ هایی در کف برای مقایسه کیفیت تصویر بزرگ شده است.  سه تصویر از نمای نزدیک دیواره حوضچه زمردی با کیفیت تصویرهای متفاوت (4K LED با 3840x2160 پیکسل در سمت چپ، 8K LED با 7680x4320 پیکسل در وسط و 8K OLED با جزئیات بیشتر با 7680x4320 پیکسل در سمت راست).
*تصاویر صفحه شبیه‌سازی شده‌اند.